Je pátek. Navíc svátek. Chvíli jsem váhal, zda mám v tak vzácný den něco poslat. Těch věcí, co se mi tento týden líbilo, bylo tolik, že pokud máte chvilku, rád se s vámi o ně podělím.

Nejhorší zkáza pro člověka je být sám. Nejničivější jsou právě Vánoce. Už i to, že vás někdo otaguje v hromadné pohlednici na Facebooku, znamená, že vás tam vědomě přidal. Mohl vás zcela vynechat. Zcela upřímně, ještě nedávno mi to vadilo. Dnes už ne. Vážím si toho a hromadně za to děkuji.

Co je psáno

Nejprve vám doporučím vlastní Vánoce v EU. Potvrzuje se, že svátky jsou rok od roku ostřejší.

Když už nejsou na sněhu, tak si o sněhu alespoň čtu. Varování, při čtení této knihy můžete umrznout. Výtisk s příznačným názvem Sám a sám za 14 Kčs jsem objevil ve Starbucksu. Mají tam improvizovanou knihovnu. Děkuji, vrátím, přijdu zas!

IMG_5139res

Pecka

Vánočním písničkám se vyhýbám, kam to až jde, protože jim vždycky podlehnu. Letos jsem to vydržel do 23. 12. a ten den pustil rádio. Povedená klasika od Mariah Carey nechyběla. Pojďme si však dát Have Yourself A Merry Little Christmas v podání Cat Power. Zpěvačka a skladatelka k útulnému songu z roku 1944 přidala značnou dávku tajemství a patosu. Od roku 2013, kdy se objevila jako podklad reklamy na iPhone, se mi líbit nepřestala a na iTunes jsem si ji rovnou koupil. Reklama nám připomíná, že i když někdo hledí do mobilu, možná pro nás zrovna edituje něco zábavného.

Záběr

Těsně před brněnským vánočním koncertem jsem byl svědkem působivého obrazu. Přestože po chodbách proudili a postávali lidé a ze šatny se linuly hlasy celé kapely, Lucie se zastavila, pomodlila, na chvíli zavřela oči a poté se vydala na pódium, kde se vydala lidem.

lucie-bila-FRONK06191408

Novinka

4d3e1f141edcd0422b8135eb104fd2ccZ domova: Dostal jsem od Ježíška sportovní náramek červené barvy. A najednou jako bych měl na ruce nové Apple Watch. Radost!

Ze světa: Star Wars. Tak jako jsou na světě milovníci koček a psů, jsou na světě milovníci Hvězdných válek. Nebavily mě, už když jsem byl malý. Maximálně princezna Leia v outfitu otrokyně. George Lucas kdysi udělal revoluční počin a od té doby ho jen několik dekád remasteroval, retušoval, redigitalizoval a nevytvářel nic nového. Jako kdyby Věra Špinarová zpívala stále dokola Raketou na Mars. V původní sérii můžete z tvarů zbraní a jiných doplňků rozeznat inspiraci v kuchyňských spotřebičích amerických domácností 70. let. Působí to komicky.

Hláška

Rád bych zavtipkoval, že jsem se z Drážďan do Liberce vracel maximální povolenou rychlostí, ale jel jsem po německé dálnici. 🙂

Follow up:

Krásné Vánoce všem!