Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Jak už bývá zvykem, když se děje něco zajímavého, vznikne hodně materiálu ke zpracování a k publikování. Nestíhám sledovat ani zprávy. Kdybych byl Miloš Zeman, tak nevím, kdo je Michal Horáček.

Dovolte mi tak tradiční rubriky využít jako diáře. Tím páteční blog od prvního čísla bezesporu je.

Novinka

Z domova

Vysypat karty, zálohovat data, upravit fotky, naskládat je do sociální fronty a už jste zase na cestě na další casting, kde v autě pro ostatní klienty pracujete jako v kanclu. Tak jaképak „Z domova“? 🙂 Užívám si to. V minulém Za pět dvanáct jsem se nepřipravoval na to, co přijde. Tak už to bylo.

Ze světa

Ve světě se natáčí šestá řada talentové soutěže. Dobře, tak na Slovensku. Říkají tam tomu „kasting“. Češi by na to nejspíš dlouho hledali vlastní slovo, a tak raději nechali to cizí.

Mnozí soutěžící skutečně světoví jsou. Obráží všechny talentové soutěže ve všech zemích. Udělali si z toho byznys. Sice se tak z hledání talentu stává cirkus amatérů a profesionálů, ale bude zajímavé se na to dívat. A kdo ví? Třeba se nakonec najde talent i mezi Čechoslováky.

Pecka

Děkuji za hudbu v těchto nahuštěných dnech! Opakuji, nahuštěných. Nikoli nesnesitelných. Nešel jsem do toho, abych fňukal. – Rise Up! Povstaňte! Přestože nemáte chuť do boje, tak já ji ve vás vidím, navzdory bolesti to společně rozchodíme, znovu a zas. – Tak by se dala volně přeložit motivační písnička, kde na konci refrénu nesmíme zapomenout na důležité For You.

Delší čtení

Příští týden zkusím rozjet knížku a řeknu vám, zda je dobrá. V této chvíli transformuji titulek Delší čtení na Delší psaní. Rád bych vám připomenul, že odešel Muhammad Ali. Věnoval jsem mu středeční Osm nula osm. Je v něm taková malá paralela, kterou možná ne každý hned pochytil. Boxer se vyjadřoval až příliš odvážně. Dnes to dělá třeba Donald Trump nebo Miloš Zeman. Určitou skupinu lidí to dokáže strhnout. Jenže Mr. Ali tím ujišťoval hlavně sám sebe. Pokud jde o vítězství v těžké váze a těžké době barevně rozdělené Ameriky, nemohl jinak.

Záběr

Podobné snímky by na sítích zpěvačky neprošly. Nejvíc lajků sbírají portréty, soukromí a postava. Celky jsou mimo zájem publika.

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

Hláška

Až bude oddanost mojí práci vypadat takhle, tak mi prosím ale řekněte.

zapetdvanact31teleprodavac

přehrát video na YouTube