Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Spíš co nám kdo zakázal a povolil.

 

Novinka

Vláda tento týden projednávala hazard a cigarety. Já bych je povolil. Máte snad pocit, že jsou všichni v Holandsku zhulení? Marihuanu tam užívá 5,4 % populace. Evropský průměr je 6,8 %. V Portugalsku dekriminalizovali drogy všechny. Výsledek? Jsou druzí v nejnižším počtu předávkovaných v Evropě. Článek 1, Článek 2.

Nechejme promluvit šéfkuchaře: V civilizovaných zemích se v restauraci nekouří, je to populismus poslanců

Obtěžovat veřejnost v roce 2016 smogem či vlivem alkoholu je společenská sebevražda.

 

Pecka

Doporučuji kouřem zabarvenou pecku od řetězových kuřáků The Chainsmokers s názvem Roses. Refrén „Say you never let me go“ by jim mohla klidně zpívat ta mariána, co v líbání mladého páru hraje hlavní roli. Ale muzika se povedla!

 

Delší čtení

Za 35 % nádorů mohou výživové faktory. Kouřením si jich způsobíte dalších 30 %. Pokud jste zapili steak alkoholem a potom si šli zapálit, myslete na to, že genetika rozhoduje pouze v 10 %. 90 % všech nádorů je způsobeno vnějšími vlivy. Vložte do požitkářství mozek. Tato přednáška by mohla být dobrý start. Závislosti si totiž musíme vyřešit sami. Stát nám nepomůže.

(obsahuje české titulky)

A pak se dočtete toto: Typický Čech chce řídit škodovku, pít plzeňské pivo a poslouchat Gotta. K titulu Novinky.cz lze dodat, ale hovinky…

 

Záběr

S Lucií Bílou jsme nedávno běhali po Otvovicích a málokdo z Otvovic věděl proč. Vy se už brzy dozvíte, že jsme tam běhali pro ukojení vaší závislosti na Haně.

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

Hláška

„Klidně si zapal. Následky si poneseš sám,“ řekl můj otec, když jsem v pubertě objevil cigarety. Mohl si to dovolit. Šel mi příkladem. Nekouřil. Zanedlouho jsem pozbyl nadšení ze schovávané krabičky a poloprázdná nám doma vydržela několik let, až jsme ji nakonec věnovali někomu v nouzi. Pokud máte jiného taťku, poslouchejte mě! „Ano, tati.“ 😛

Život je krátký, ale kdo se o naše vyžilé tělesné schránky bude od pětašedesáti do pětadevadesáti starat? A za co? Sociální jistoty nám na to nevystačí, ani když budeme volit komunisty.