Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Spustili jsme nové webové stránky Nadace VIZE 97 a našemu serveru se hlasitě ulevilo. Záplaty původního kódu už nechtěl nikdo látat. Pro nadaci to znamená větší svobodu v úpravě obsahu, pro vás pohodlné čtení i na mobilu.

Novinka

Z domova

Často se ve svých seriálech zabývám časem. Zřejmě proto, že mám dream job. Real job totiž trvá X hodin a potom máte padla. Dream job je nikdy nekončící proces. A čím větší je to sen, tím víc pro něj žijete. Třeba teď máme se spolužáky ze základky sraz. Opravdu mě to mrzí, ale musím do Bratislavy. Real job bych odmítl. Dream job se neodmítá. Možná i vaše práce je jako sen. Někteří chtějí snové bydlení a berou si hypotéku. Potom se z toho snu probudí a zjistí, že jim chybí peníze do výplaty a z vysněného života se stává skutečnost.

Pokud vám chybí do výplaty 5.000 Kč, příští měsíc vám bude chybět 10.000 Kč. Česká spořitelna vám nepomůže. V platební neschopnosti se postupně posouváte od slušných vymahačů až po neslušné lichváře.

Inteligentní jedinec odhadne svoji situaci a do platební neschopnosti se nedostane. Ale ty domy jsou předražené právě kvůli hypotékám.

Ze světa

Jde o to, zda se v produktivním věku chcete věnovat pouze práci. Real life vám to s potěšením umožní. Bude to však dream life? Skutečný život netrvá věčně. Trkne vás infografika, kde je život vyobrazený do několika málo puntíků.

Pecka

Justinova písnička Mirrors není žhavá novinka, ale sedí tak, že z ní mrazí. Videoklip ukazuje příběh páru v několika dekádách.

Delší čtení

Teď byste asi čekali, že sem švihnu něco životně důležitého, jako Citadelu. Tu jste četli, …

Podivný případ se psem je o autistickém chlapci, který nemá rád, když se ho kdokoli dotkne. Nerozumí lidským citům. Nemáte to někdy podobně?

 

Záběr

Tyhle šaty si Maruška vzala na Ježíše. Snad abych se začal modlit…

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

 

Hláška

Maruška: Chceš udělat čaj?
Já: Ano.
Maruška: Dej vařit vodu, připrav si hrníček.