Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Netahám do svých blogů příliš politiku. Včerejší událost za to stojí. Evropa prožila další zatěžkávací test a dopadl negativně. Pojďme na to.

Novinka

Ze světa

Británie s námi Evropany končí. My Evropané nebudeme Británii připomínat, že už dávno opustila všechny kolonie a v jedné velké Evropě se to společně táhne líp. Víc o tom vypovídá tato infografika. Přesto je to jasný signál Bruselu: „Jste neschopní!“ V Evropské komisi sedí odložení politici. Ti místo odvážných kroků obtěžují obyčejné občany jednotlivých zemí tisícem předpisů. Nejsem proti unii. Chci ji silnou. Odolnou vůči rozkladné propagandě Ruska.

Pro nás pro turisty je pozitivní, že libra klesá strmě dolů. Holky, zavaříme Closet!

Z domova

Hraje se Mistrovství Evropy ve fotbale. Čeští fanoušci měli důvod vyrazit do hospod a společně fandit. A další den měli šanci vyrazit do hospod a společně si zanadávat, že jsme nedali ani bod. (:

Dozvídal jsem se to postupně z oken obýváků, když jsem venčil Albínku. Televizi moc nesleduji a přenosem fotbalu se nezdržuji už vůbec. Proto jsem použil trpný rod. Hraje se. Nic proti velkým sportovcům. Sám jsem rád aktivní. Pasivní hodnocení nejpohlednějších fanynek Eura chápu! Titulek sice říká něco jiného, ale schválně. Také jsou nejblíž vašemu vkusu Češky a Slovenky?

Pecka

V hudbě nepřetržitě utíkám z Evropy hezky za moře. Ani dnešní Euro speciál s tím nehne. Alicia Keys nazpívala Hallelujah a je to pecka! Nečekejte klasiku od Leonarda Cohena. Je to zcela jiné. Hallelujah!

Hallelujah, hallelujah, let me in
I’ve been praying but I’m paying for my sins
Won’t you give me a sign if I lose my mind?

Osvěžující tleskání na 2:04 potvrzuje, že modlitba nemusí jen moralizovat a přesto může inspirovat ke správné cestě.

Delší čtení

Dnešním pilířem tipů je Evropa a Velká Británie. Ze Spojeného království bych mohl vytáhnout Malcolma Gladwella jako eso z rukávu. U jeho knížek totiž nemůžete sáhnout vedle. Jenže i Lukáši mají svůj den. A v den, kdy nestačí hudba, nezvládám knížky, odevzdávám se filmu. Británie byla v roce 1988 v Evropském společenství a Brit Eddie byl na olympiádě v Calgary. Doporučuji povznášející komedii sestavenou ze skutečných událostí o zcela nepravděpodobném, avšak maximálně odvážném skokanovi na lyžích, který neztratil důvěru ve vlastní odhodlání ani poté, co ho odepsal celý národ.

Záběr

Sotva jsem minulý pátek dopsal Za pět dvanáct, pospíchal jsem do Liberce na svatbu Maruščiny sestry Zuzky. Novomanželům Starým to spolu slušelo, svatba v muzeu se vydařila. S nadšením jsem si ukradl na mobil tohle místo. Kamera v ruce říká, bude vlog!

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

 

Hláška

Líbilo se mi, že většina soutěžících Eurovize zpívala evropsky. Čisté angličtiny už bylo dost. 😛