Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo.

iPad Pro. Pro koho?

Blognul jsem svůj první článek na Medium.com. Tato hezká platforma si o to vyloženě řekla. Slibuji, že nebudu kafrat jen o technice. Slibuji, že budu vždycky co nejkratší. Řídím se totiž heslem: Nedělej druhým, co nechceš, aby dělali tobě.

 

#1 Co je psáno…

Svět bude zlej, pokud nezačnou lidi věřit v lidi.
Karel Čapek

Cokoli od Čapka přišlo po minulém pátku docela vhod. Reálná depka. Nejblíž je Továrna na absolutno, ale klidně si zopakujte Krakatit nebo Válku s mloky.

#2 Pecka

Vlajky na Facebooku a modlitby za Paris na Twitteru hodnotím pozitivně. Sám bych to vzal spíš přes kulturu. Sdílím s vámi album francouzské zpěvačky Héloïse Letissier. Nečekejte rozjezd z předchozího týdne. Christine and the Queens se vám šikne spíš k večernímu dojezdu. Začněte hned na začátku. „I’m a man now“ si mohou začít zpívat všechny ženy. Evropa změkla.

#3 Záběr

Na logo prodejen státních podniků Ovoce a zeleniny jsem se jako dítě vydržel dívat dlouho. Hodně douho! Už tenkrát mě fascinovalo inverzní složení iniciálů a rázná socialistická tvořivost, přestože jsem jí nerozuměl. S potěšením si tohle připomínám při cestě na brněnské letiště. Jejich symbol zůstává v uměleckém zpracování na zdění původních skladů.

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

#4 Novinka

Než jsem napsal článek o pracovním nástroji, iPadu Pro, prohlédl jsem si jej osobně. Potvrzuji, Apple má pravdu. Hry pro iPad Air jsou nejlepší hry pro iPad Pro!

Hry pro iPad Air jsou nejlepší hry pro iPad Pro!

Hry pro iPad Air jsou nejlepší hry pro iPad Pro!

#5 Hláška

Já: „Proč mám ten iPad tak zaprasený?“
Maruška: „Nemáš si na něj sahat…“