Přes všechny marketingové triky jsem 18 let zůstal u jediného operátora. Nedělám v nich rozdíl. Rozpočty na reklamu vnímám jako podporu rozvoje geniálních výtvarníků. Tak co se stalo?

S T-Mobile jsem byl už tehdy, když se ještě jmenoval Paegas.

Končila smlouva. Zeptal bych se jako každý druhý rok: „Co mi můžete nabídnout?“ Oni by řekli: „Nic moc,“ já bych dodal: „Beru.“

Nepatřím mezi kujóny, co rozehrají velkou strategii s desetikorunovou odměnou na jejím konci. Přijde mi to trapné. Rád bych věřil, že na obchodním se takovýma pingpongáčema baví, ale spíš pro ně představují opruz, protože je nemůžou odpálit hned. Musí předstírat vážnou hru, protože hovor může být monitorován.

Tak už nám řekni, co se stalo.

Mám u Vodafone kamarádku.

Konečně. Hotovo?

Kamarádka neumí zázraky. Má však rozum. Rovnou mi sestavila nejlepší řešení.

Odešel jsi tedy.

Nikdy jsem se nedožadoval výhod větších kapříků. Do sítě mám jen pár čísel. Proto jednám slušně. Avšak ani ve druhém kole, kdy podáváte výpověď, jsme v T-Mobile nedokázali poskládat stejný program, jaký mi vysekla kamarádka. Četli jste mě? Stejný. Nikoli výhodnější. Ne že by v T-Mobile neuměli přestřelit, jenže při kombinaci všech stanic, výjezdů do zahraničí a rozdělení dat, Vodafone šil na míru, což ve finále přineslo výrazný rozdíl v základu.

Kupředu, odcházím

Když se ještě Vodafone jmenoval Oskar, neměl „mezi námi podnikateli“ nejlepší pověst. Měl jsem obavy. Ve znamení Raka jeden krok dopředu, dva dozadu, spokojil bych se s úpravou podmínek a zůstal u T-Mobile.

Naštěstí kamarádství je taky hodnota.

Tak jsem šel. Internet mám silnější všude tam, kde ho potřebuji. V Brně na zahradě, v Praze na bytě. To nejsou zrovna kotěhůlky! Lepší signál pozoruji dokonce i na D1. V roce 2015 se Oskara už bát nemusíte.

Oba operátory jsem si dovolil uvést, protože článek není proti nim. T-Mobile vyjadřuji velké díky za 18 let spolupráce. Do poslední minuty, posledního bajtu. Tohle je o pružnosti nastavení služeb.

Přátelství se nedá koupit, ale může se vyplatit.

Děkuji za váš čas,

Lukáš Fronk