Seznam dárků ti posílám raději předčasně, než těsně před Vánocemi chytím svátečního rapla.

Apple Watch
Tento rok jsi vydal tlustší hodinky. Samozřejmě jsem o nich na vteřinu zapřemýšlel, protože jsou konečně s vodotryskem. Ostatní změny pro mě nejsou zásadní a měly být už v první sérii. Ta mi přijde na měření aktivit rychlá dost.

MacBook Pro
Jednou budeme mít na MacBooku pouze tři klávesy A, B, C a všechno ostatní za nás udělá Siri z Magic Baru. Nová diskotéka pro děti za cenu luxusního koncertu není pro mě. Zůstávám u předchozího modelu.

iPad Pro
Jakákoli verze je na čtení a sledování YouTube dostatečně dobrá. Pro nePro. Zatím si nedovedu přestavit, že bych na iPadu mohl pracovat.

iPhone 7 Plus
Ani kvůli druhému objektivu! Softwarový odhad vzdálenosti pro vytvoření dojmu digitální hloubky ostrosti zní směšně. Kulhat s pádlem v kapse do schodů, o něco pomaleji běžet, při dřepu se naučit automatické vytahování z kapsy, to už by byl příliš velký bonus.

AirPods 
Stále nejsou k dispozici. Ani s fiktivním dodáním do tří týdnů.

Abych to shrnul. Bylo to pro tebe, Apple Ježíšku, velmi odvážné období. Vyřadil jsi z prodeje monitor, odstranil sluchátkový konektor, zdevastoval MacBook Pro a ukončil vývoj jednoho z nejspolehlivějších WiFi routerů. Pokud v tom hodláš pokračovat, zbyde nám, ovečkám, jen ta tříset dolarová obrázková kniha produktových fotek, což mi připomíná, že když se Michael Jackson začal dívat do historie, byl to začátek jeho konce. Dodávám jako jeho fanoušek.

Možná bych si proto na tebe, Apple Ježíšku, ani nevzpomněl, kdyby se tvůj hlavní designer Jony Ive letos nezařadil mezi autory vánočního stromu jednoho luxusního hotelu. Výsledkem jsou ničím nenazdobené, zelené jehličnany. Jako když je fiknete v lese. Nebudu strašit, že je to signál vyhoření. Jistě je to čistý design. Mám-li se však podle něj jako ovce řídit, Vánoce 2016 budou čistě bez Apple.

Děkuji za váš čas,

Lukáš Fronk

Nenechte si ujít další článek!