Mohl bych to zabít hned tady na začátku: na tabletu se video nestříhá tak dobře jako na výkonném počítači. Jistě. Krávy na porážku se taky nevozí v kombíku, nýbrž v kamionu. Právě kvůli těm „hned hotovým“ jsem se rozhodl napsat víc.

Pohled na produktivitu se může lišit profese od profese, ale ve většině případů byl tablet překážkou. Každá externí, nabíjecí, Bluetooth klávesnice říkala: „Jsem nepraktická a neesteticky z tebe udělám notebook s poruchou růstového hormonu.“ S klávesnicí v obalu tohle odpadá. Lajdáctví neandrtálce už bude čistě váš problém bez možnosti jej zlehčovat příprdkem „odesláno z tabletu.“

Ta důležitější věc se nezměnila. Pokud v pozici „zlomený stařec” hodláte setrvávat delší dobu, skončíte nejspíš u neurologa. Desktop s obrazem v úrovni očí zůstává pracovním nástrojem na úrovni.

Mám-li být osobní, na delší texty preferuji klávesy s pořádným zdvihem. Dokonce v ergonomickém podání. Od Microsoftu.

Teď to bude mírně technické. Vydržte…

Z mého pohledu Pro osloví hlavně výtvarníky kreslíře. Především ty, co už s tabletem zkušenost mají. Nemyslím s hračkami. S profesionálními nástroji od Wacomu. Tady se bude lámat chleba. Mnoho umělců už kvůli rozpočtu upřednostní iPad Pro od 25.000 Kč před Wacomem, kde cena začíná na 40.000 Kč. Přestože s antivirovým programem na 12 měsíců jeho procesor i3 nebude možná tak hbitý jako iPad s odladěnými aplikacemi přímo na tělo a bez antiviru na pozadí.

… hotovo. Pokračuje text pro uživatele. A stojí za to!

Nádherné reklamy s tužkou nejvíc zasáhnou nebohé spotřebitele. Znovu se v nich probudí vášeň, že právě s tímto zařízením, kde se dá malba editovat, konečně začnou malovat jako Vincent van Gogh. Pokud si v reklamě nevšimnete ani správného držení tužky, tak začněte s papírem, vy ucha. Uříznete si akorát ostudu.

Nám ostatním, co si skečujeme tak, aby to nikdo, ale opravdu nikdo neviděl, zatím stačí iPad mini či Air. Ten druhý považuji za ideálně velký. Protože menší displej mám přece na telefonu a větší na již zmiňovaném stole.

Apple posunuje vývoj zase o kousek dál, a dokonce si to můžeme koupit. Ne každá technologická společnost dokáže naplnit oba tyto body. Stačí si jen vybrat.

Děkuji za váš čas,

Lukáš Fronk