Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Říká se, že v jednoduchosti je síla. Proto jsem včera ještě víc zjednodušil jednoduchou literaturu Robina Sharmy. Právník: Nic mě netěší. Robin: Prodej ferrari. Mnich: Dík, moc jsi mi pomohl. Jednodušší už jsou jen omalovánky pro děti.

Začínám mít pocit, že leden plný motivace nikdy neskončí.

 

Novinka

Z domova

Ornitologický boom se mi líbí. Snad nám to vydrží a nebude z toho jen plácnutní do louže typu: Veřejnost má Babiše ráda, tak s ním musíme táhnout. Nemusíme.

Ze světa

Veřejnost má ráda také Donalda Trumpa. Kvůli jeho volebnímu úspěchu se scházejí největší představitelé amerických společností. Tim Cook, Larry Page, Elon Musk a další a marně přemýšlí nad tím, jak megapopulistu zastavit. Večerní show už neví, jak realitního magnáta znemožnit, aby lidé procitli. Jenže oni se chtějí „znovu cítit jako velcí američané“, ať už to v podání Putina znamená cokoli. Pardon, Trumpa.

„Věda, smysl, selský rozum.“ Takhle klidně reaguje politik a prezident:

Pecka

Co vás povzbudí víc, než nejkratší citát Robina Sharmy? Slovo „GO!“

„Nemůžu myslet,
nemůžu spát,
nemůžu dýchat.

Není čas odpočívat!
Prostě dělejte to nejlepší!
To, co slyšíte, není test!
Jsme tu, jen proto, abychom vás NAKOPLI!“

 

Delší čtení

Zatímco někteří čtou zjednodušenou litaraturu v podobě Mnicha, který prodal ferrari, my ostatní už jednoduše víme, že právník byl psychicky vyřízený z toho, že v práci řešil cizí problémy. Právě proto zašel právník tak daleko, že prodal ferrari a stal se mnichem. Přitom si stačilo uvědomit, co je v knize Základů psychologie. Největší depky mají lidé, kteří se o někoho musí starat. Klidně si to ferrari mohl nechat. Škoda, no.

Když už potřebujete literaturu o cestě k úspěchu, vyzkoušejte #Girlboss. Tohle holčičí čtení není pro padavky. Americká podnikatelka Sophia Amoruso skutečně existuje. Není to vymyšlený příběh.

zapetdvanact19-girl-boss

 

Záběr

Choďte do knihkupectví. Půjčte si tam knihu, sedněte si do kavárny, nezapomeňte si tu knihu při odchodu koupit. Podobně bych rád chodil do obchodu s hudbou, ale o tom až příště.

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

 

Hláška

Pokud toužíte po ferrari se silným zážehovým motorem, můžete vyhořet a skončit jako mnich.