Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Než se tak stane, musím zdůraznit, že jsem proti zbytečnému používání zvířecí kůže. Nejsem aktivista, ale zvyky z divočiny prostě nemusím. Stejně tak nejsem rasista, a nemusím extrémně vydivočelé umělce. Proto věnuji dnešní Za pět dvanáct jednomu z nich. Kdyby se Kanye West jmenoval East, měl bych podezření, že je úplně kožený. Líznutý alkoholem.

Novinka

Všimli jste si tweetů Kanyeho Westa, kde žádal Marka Zuckerberga o peníze, aby mohl dokončit své umělecké dílo?

Screen Shot 2016-02-18 at 12.56.02 PM

Markovi nestál Kanye ani za odpověď, přesto lajknul asi nejlepší odpověď:

Screen Shot 2016-02-18 at 12.57.50 PM

 

Pecka

Kanye West občas udělá pecku i pro nás bílé. Jednu bych rád připomenul. Vznikla díky elektronické infúzi mých oblíbeným Daft Punk.

Když se podíváte na vývoj amerického hip hopu, získáte dojem, že diverzifikace se vytratila. Zatímco začátkem devadesátých let tady byla hudba z ulice v podání N.W.A., Heavy D, abstraktní De La Soul, pop hity Salt N Pepa, až po dance MC Hammera, současnost se zcela slila dohromady. Drake, Wiz Khalifa, Iggy Azalea, Eminem, ale i Kanye West jsou sice ještě hip hop umělci, ale přes původní symboly je to čistá populární hudba, vulgárními výrazy nevyhrazená.

 

Co je psáno

Zatímco Yeezus v adidaskách „Cayenne“ West s chotí Kim „Crashdian“ pro svoji slávu svléknou všechno, boxer Manny Pacquiao byl svlečen přímo značkou Nike. Ta mu vypověděla smlouvu okamžitě, co si pustil pusu na špacír ohledně LGBT komunity. Správně, Nike!

 

Záběr

Lucka je taky divoká, ale umí to zastavit. Kanye se totálně vymele a pak se všem omlouvá. Sheesh.

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

 

Hláška

Věděli jste, že Dr. Dre je druhý nejlepší rapper na světě?
1. Notorious Big -mrtvý
2. Tupac -mrtvý
3. East E -mrtvý
4. Jay-Z
5. Dr. Dre
6. LL Cool J.
7. Snoop Dog
8. Old Dirty Bastard -mrtvý
9. Method Man
10. Eminem

Kanye West si nepřál být zařazen do seznamu. Heslo Dělej umění, dokud tě nebude možné ignorovat, Westovi zatím vychází. A když už to bude za hranicí, tak on tu hranici posune. 😛