Po předchozím speciálu se vracím ke klasickému Za pět dvanáct a těším se, že se vám z něj bude něco hodit. Nezapomeňte mi o tom napsat na Twitter nebo Facebook. Než se tak stane, rád bych vám doporučil svůj článek o kávě a doplnil o aktuální info, že ani k 22. lednu nejsem nad průměrem pěti kofeinových shotů.

Co je psáno

Sotva se román „Muž jménem Ove“ chystám odložit, hlavní hrdina mě něčím přitáhne zpět. Se slovy „Je to síla“ mi knihu doporučila Dana Morávková, když doprovázela Petra na dvojáku s Luckou, a tak posílám štafetu dál. Zajímá mě, zda si oblíbíte její zvraty nebo vás silně nabručený Ove sám od sebe odradí. (:

Ove

Ove a červený nehet Dany Morávkové. <3

Záběr

Romány a fikce vás dostanou mnohem výš než brožury osobního rozvoje. Jednou na to přijdou i tady na faře, kde se v direktivách přímo vyžívají. Jako přirozeně věřící si říkám, že včera bylo pozdě. Dokonce i na Slovensku. Víra nevíra. Chybějící brožurku zrovna studoval Martin Lehký. Četl si ji jako kvalitní komiks. Potom vrátil. Nevzal.

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

Novinka

Z vesmíru
Sci-fi znamená zábavu, rozvoj fantazie. Protože jinak je všechno buďto na hony vzdáleno, nebo to dokonce není vůbec vidět. Zajímáme se o neviditelnou planetu a nevídíme tu, na níž žijeme. Máte taky ten pocit?

Ze země
Tenhle prezident mi bude chybět.

„I didn’t run for President to be popular. I ran for President to do what needed to be done. And I placed my bet on you. And after visiting auto plants across the Midwest, and seeing what you have done firsthand, let me tell you, I’d make that same bet any day of the week. Because today, factories are humming, business is booming, the American auto industry is all the way back.“ —President Obama in Detroit

A photo posted by Barack Obama (@barackobama) on

Pecka

Líbí se mi komponování u tohoto videoklipu. Narazil jsem na něj hlavně díky muzice PVRIS a ostře zamilovaným slovům: „Dáváš mi něco, o čem mohu přemýšlet. A nejsou to sra*ky v mojí hlavě.“ Není nad upřímnost. (:
 

Hláška

Věřím, že svatí byli fajn a teprve později je nějaký umělec začal malovat s obláčkem pod nohama:

autor neznámý

autor neznámý