Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Dnes si budu tématy pohazovat sem a tam jako pukem. Hrál se hokej.

Novinka

Z domova

*Úvodní znělka Sportovních novin.
Moderátor: „Prohráli jsme.“
*Závěrečná znělka Sportovních novin.

Obsah článku „Čtvrtmiliardová pěnice“ zní možná negativně, ale já to tak nevnímám. Přestože to autor v zájmu o senzaci dost přešvihl, beru uměce stejně jako sportovce. Třeba hokejisty. Když jim ty peníze někdo dá, tak jim ty peníze přejme.

Akorát středoškoláci teď budou počítat hypotéky: „Podle ministryně školství Kateřiny Valachové bude pro děti matematika přístupnější, když se v ní budou setkávat s něčím, co znají z praktického života.“ Přesně! Něco podobného bych přidal do výuky psychologie. Třeba ty hypotéky.

 

Ze světa

Moderátor z USA: „Postoupili jsme na mistro…“
*Americký divák přepíná kanál, protože to není NHL.

Doporučuji skvěle popsaný vývoj přátelství v průběhu let: How Friendships Change Over Time – The Atlantic. Proč už nejste nejlepší kámoši s prckem od vedle? Jak to, že si nerozumíte s bývalým spolužákem tak jako dřív? Možná i proto, že se nedíváte na hokej. *anglicky

 

Pecka

Zpěv nemusí být pouze o poměřování nejsvalnatějších hlasivek. Někdy je rádi vystřídáme odpočinkem. Zaměřte se na ten podprahový elektro smog od jedné minuty výš. Moc hezky vibruje. Na repráčku z PC není slyšet. Ale tam se okrádáte o kdeco.

 

Delší čtení

Během hokejového šílenství jsem rozečetl severskou detektivku Stalker. Začátek sliboval dynamiku, ale pak se rozjelo tak velké policejní vyšetřování, že bych si musel skládat mozaiku na tabuli proti dvěma autorům tohoto díla. Zřejmě nejsem tak velký „staleker“, jak jsem si myslel. Tím připomínám, že když vám něco nesedí, je dobré to odložit. Švédsko – Česko 1:0.

 

Záběr

V jedné hokejové hale se nedávno konalo mistrovství zpěvačky. Tohle byl poslední záběr dne.

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

 

Hláška

Během mistrovství bych mládeži povolil pivo už od patnácti, nebo zakázal reklamy na pivo. Nedají se totiž ignorovat. To by asi museli zrušit hokej, co?