Je pátek třináctého. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Jste pověrčiví? Pokusím se třináctkou vystresovat všechny odstavce. 🙂

Novinka

Z domova

Patříme dlouhodobě k zemím s nejnižší mírou chudoby. Ubylo materiálně deprivovaných osob. I to si můžete vytáhnout z nové zprávy Českého statistického úřadu. Nejhůře jsou na tom důchodci, lidé na podpoře a ti bez rodinných vazeb a kamarádů. Faktické informace beru jako signál a rovnou na něj reaguji: nejvíc bych se chtěl vyvarovat dávkám v důchodu tím, že se teď budu snažit mimo pracák něco dělat, ideálně s přáteli.

Ze světa

Ve světě probíhá vlna frustrace z výrazné vizuální změny Instagramu. Běžná populace si běžně změny loga nějaké společnosti ani nevšimneme, ale když máme problém najít Instagram na telefonu, tak ano. Čistá loga se mi líbí, ale ten plochý design smazal veškeré emoce, jaké ikonka navozovala. Filmové filtry se přetransformovaly v další sociální síť. Aplikace dnes obsahuje reklamu a někteří uživatelé do ní sypou obrázky a videa rychlostí Snapchat. V závěru tak ikonka představuje to, co asi má.

zapetdvanact27 instagram logo vedle sebe

Když už tam ten gradient musel být, a vsadil bych se, že do roka nebude, otočil bych jej o 180 stupňů. Nejen že by se vytvořil ze žluté barvy oblíbený #sunset, ale čtverec by se díky těžišti tmavých odstínů lépe posadil:

zapetdvanact27-instagram-logo-180

Pecka

Sliboval jsem depku. Ale krááásnou. V podroušené náladě nás udrží D’Angelo se vzpomínkovou interpretací Sometimes It Snows in April od Prince.

Delší čtení

Dnešní výjezd na nákup se pokusím popsat podobně jak by ho nejspíš popsal hlavní hrdina v knize Americké psycho, čímž vám ji doporučuji: „Zajel jsem přítelkyni pro další základní sluchátka od Apple za 900 Kč, aby je opět mohla zlámat v kabelce do nefunkční podoby. Podařilo se mi rozveselit prodavačku v Tescu, co musela vyřizovat důchodcovo odmítnutí čokolády za 18 Kč, svým nákupem pěti zmrzlin Ben&Jerry’s za 845 Kč. Své Audi A6 jsem odměnil plnou 80l nádrží za 2200 Kč. Pak že neumím dělat dobré skutky.“

A teď vážně. Americké psycho je brutální. Řadu let se na něj filmaři báli sáhnout. Autor byl za do detailu rozepsané kapitoly podroben výslechu, zda není společnosti nebezpečný. Pokud si knížku přečtete, všechny ostatní horory vám budou připadat jako lechtání pírkem. Při čtení jsem musel udělat několikrát pauzu, abych se vzpamatoval. Film se nakonec natočil, ale s knihou se skutečně srovnat nedá.

 

Záběr

Instagram je konečně plochý a čistý jako tohle okno. 😛

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

 

Hláška

V latinskoamerických zemích mají fóbii z úterý třináctého. To jen dokazuje, že záleží hlavně na nás.