Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Tipy pro vás jsou osobním diářem pro mě a v lecčem se podobají vlogům na YouTube. I tam, když to pracovní prostor dovolí, mapuji události vlastním pohledem. Tím se dostávám k dnešnímu tématu. Ke sdílení videa.

Zkráceno na mainstreamy, po velkém YouTube přišla instantní metoda Snapchat. Ještě před půl rokem jsem na něj denně vymýšlel mikro vlogy. Úděl jepičího života mě bavil. Pak přišlo pitvoření obličeje v reálném čase, lenses. Deformace, masky zvířat, barevné duhy místo zvratků, drobení z úst, atakdále. Pokud jste se právě ztratili v překladu, o nic jste nepřišli. Vyjma Michala Kavalčíka alias Rudy z Ostravy, umí u nás bezvadně použít všechno málokdo. Proto nám amatérům každý další fígl překáží. Nesdílíme primárně zajímavost, ale fakt, že tam ta funkce navíc je.

Novinka

Z domova

Jiřina Bohdalová slaví úctyhodné pětaosmdesáté narozeniny. Nechci propírat její minulost. Tady a teď přiznávám, že se mi nikdy nedařilo napojit na její vlnu. Jako by tam chyběl cit. Do herečky se musím zamilovat. A nemusí to být o kráse. U ní ta jiskra mým směrem ne a ne přeskočit. Proto nabízím článek Aktuálně.cz. Pozastavuje se jak nad dílem zasloužené umělkyně, tak nad přehnanou pompézností, s jakou se všechna média, včetně veřejnoprávní televize, jala narozeniny slavit.

Připomínám, že tohle je Snapchat speciál. Z našich velikánů produkuje fajné story Michal Kavalčík. A pokud zoufáte, že s ohlašovaným koncem Rudy z Ostravy skončí humor Rudy, tak to by musel skončit autor Michal s nickem 😘POLIBTEMI😘.

Ze světa

Ze světa sleduji na této síti nejpopulárnějšího člověka této sítě s nickem Shonduras. Holkám doporučuji DJku Vashtiekola. Vlastně i klukům. 🙂 S nejvýřečnější iiSuperwomanii si u nás nezadá ani super výřečný Fatty Pillow.

Pecka

Byla by pecka, kdybyste na Snapu nepoužívali tolik filtry a změny obličeje a přispěli do story něčím osobním.

Byla by pecka, kdyby to, co pošlete do story, jste neposílali znovu svým kamarádům. Proč se na to mají dívat dvakrát?

Dříve, než byla pecka používat Snapchat, existovala písnička The Power od skupiny Snap. Podobně jako na Snapchat dáváme videa s velkým nadšením, jsme si tuhle starou pecku s ještě větším nadšením pouštěli tak nahlas, až nám praskali (snapovali) repráky.

Delší čtení

Dnešním doporučením na delší čtení, knihou Mžik, se na okamžik vrátím k „narozeninám roku“. Právě v Mžiku se dočtete, jak moc lze dát na první dojem. Jiřinu Bohdalovou jsem nedal ani při osobním setkání na natáčení talkshow Bolkoviny. Vraždila pohledem. Všechny. Třeba právě Bolečka jsem si v mžiku zamiloval a myslím si, že on měl rád mě. Jinak bych tuhle pravidelnou talkshow díky němu nefotografoval od jejího vzniku až po její zánik.

zapetdvanact26mzik

Záběr

Sdílím jedno své archivní story. Připomínám, že snapy se nedají editovat podobně jako video na YouTube. Natočíte omezený kousek, ten můžete publikovat, abyste mohli natočit další. Miluju výzvy!

Hláška

Kdo nemá nápady, nemůže vyhořet, ale měl by vyšumět. Vrátím se na Snapchat?