Je pátek. Rád bych se s vámi podělil o to, co se mi tento týden líbilo. Žijeme v kulturním světě, kde bylo vše vytvořeno, vše řečeno. Cokoli dalšího uděláme, od někoho si vždy vypůjčíme. Nevědomě si přivlastňujeme to, co máme rádi. Prince je jedním z těch, co zůstávali i v takovém světě originální.

Novinka

Z domova

Už jsem vám říkal, že moje studio bylo kdysi osloveno k navržení loga pro Aktuálně.cz? Neříkal, protože jsme neuspěli ve výběrovém řízení. Možná jsme byli až moc originální. 😛 Už jsem vám říkal, že mám rád titulky Aktuálně.cz? Říkal, protože jsou skutečně vynikající. Výběrových řízení se dávno neúčastním, avšak Aktuálně.cz čtu dál. Tohle je jedna aktuální perla za všechny: Kvitové se vrátila chuť k tenisu. Na síti jsem teď jak ryba ve vodě, hlásí

Ze světa

Písnička Happy Birthday vydělává nejvíc peněz. 2 miliony dolarů každý rok. Ano. I ona má licenční podmínky za které se musí odvádět poplatky. Ale ničeho se nebojte. Soukromě si ji můžete vyřvávat jak chcete. Úplně stejně nikomu nevadí, že si ukládáte fotky svých idolů. Problém je, když je publikuje portál plný reklam. Tento stále se opakující jev nehodlám akceptovat jako samozřejmost. Jinak bych se neopakoval.

 

Pecka

Znáte Roar od Katy Pery? To je otázka. 🙂 Znáte Brave od Sara Bareilles? To je otázka!

Nejlepší mashup se dělá z plagiátů:

Pro vaše info, Sara byla první a kopie světově známé kamarádky jí nevadí. Pro Sářinu mnohem menší kariéru byl Roar obrovský přínos. S ohledem na milionové příjmy z jednoho hitu si však říkám, že nějaké to spoluautorství si domluvit měla. Jednou jí to mohlo platit hypotéku.

 

Delší čtení

Téma „kopírování“ bych rád převedl na pozitivní a velmi jednoduchou knížku s příznačným názvem Kraď jako umělec (Steal Like an Artist, protože originál je vždycky lepší).

zapetdvanact25kradjakoumelec

Mimo to, že krást se má, ale kopírovat ne, se v knize plné obrázků dozvíte třeba to, že máte objevovat psaním o tom, co vás baví, a ne o tom, co už znáte. Nebo třeba, abyste používali místo počítače ruce, tužku a papír, neboť monitor vám v nápadech překáží.

 

Záběr

Exclusive shots from #MDNA World Tour.
Exkluzivní záběry z koncertu PriMadonny.

A photo posted by Lukas Fronk (@lukasfronk) on

Hláška

„Všechno, co mělo být řečeno, už někdo někdy řekl. Ale protože nikdo neposlouchal, musí se to zopakovat.“ André Gide