Článků o Apple Watch vyšlo víc než o všech ostatních chytrých hodinkách dohromady. Texty obsahovaly mnohdy názory, kvůli kterým se zaměřujete na nepodstatné věci. Nastavím recenzentům zrcadlo a dost možná inspiruji i vás. Proč až teď? Když přišel Apple Watch na český trh, zjistilo se, že už hodinky všichni mají. Z Německa, Rakouska, atakdále.

Začněme dojmem. Jednoúčelové luxusky dnes musíte nosit s certifikátem, abyste sami uvěřili, že to není čína. To už raději Apple Watch „Made in China“. Ty chcete vidět na vlastní oči, zkusit na vlastním zápěstí. V ten moment přestanete konzumovat „objektivní“ názory a začnete vnímat subjektivní výhody.

Tenčí hodinky jsou Primky po dědečkovi. Bohužel nás Apple svými Air produkty natolik zhýčkal, že recenzenti řeší tloušťku i tohoto produktu. Většina hodinek je mnohem vypasenějších.

file_13_9crop

Oblíbená značka Jaro Slavíka. Velký muž si může dovolit velké raky. Mne by z toho opadali ruky.

Vyzkoušejte nejdřív sportovní edici. Je úžasně lehká. Bude to to první, čeho si všimnete, když hodinky začnete nosit celý den. Na staré nerezové orloje zapomenete. Ocelový řemínek si můžete vždy dokoupit. Možná ale zjistíte jako já, že posouvání něčeho klouzavého sem a tam, co vám za odměnu poškrábe vše, o co se opřete, třeba notebook, rádi vynecháte. Co mě láká, je výměna barev. A to i kombinovaně.

Zdroj: http://www.imore.com/sport-band-apple-watch-review

Zdroj: http://www.imore.com/sport-band-apple-watch-review

Hodinky se prý mohou svažovat na vnější stranu. Věřte mi, máte normální zápěstí. Dívejte se na ně jako na hodinky. Ne jako na displej.

Jak jsem si koupil Apple Watch v Západním Německu:

Musíte mít asi prví hodinky vůbec, pokud přicházíte k šokujícímu zjištění, že k ovládání potřebujete obě ruce. Hey Siri, co si o tom myslíš? Příchozí upozornění čtete okamžitě, bez doteku. Abych odlehčil tento zbytečný povyk, hodinky lze ovládat i nosem. Vyzkoušeno za vás.

V Rusku je všechno velké.

V Rusku je všechno velké.

A teď tomu dám korunku. Na většině okrasných hodinek připomíná volant z autobusu. Majitelé se přímo pyšní, kdo má větší. Recenzenti korunku na Apple Watch zpochybňují, že tam nemusela být. Za zmínku stojí už jen to, jak klade odpor na konci libovolně dlouhé stránky. Přirozeně přenášené funkce do virtuálního prostředí dotykem displeje nenahradíte.

Stejně jako vy, čekal jsem kulaté hodinky. Avšak čím víc toho na ruce objevíte, tím víc si odpovíte, že by byla kulatost na obtíž. Jde o využití plochy bez zatěžování vašich smyslů tím, že začnete typografii lámat do kruhu nebo do volných míst cpát „něco navíc.“ Netvrdím, že se to nemůže do budoucna změnit, ale obraz a text se sázel do obdélníkových tvarů už za krále Klacka.

Apple-watch-selestnasrdci-crop

Chce se mi napsat, šelest na srdci zápěstím neprochází, když se hodnotící dožaduje hlubších analýz výskoku ze židle, ke kávovaru a zpět. Pro všechny ostatní jsou aktivity Apple Watch k tomu, aby se z té židle skutečně zvedli a neproseděli to studováním podrobností, které zabijí jedním latté se šlehačkou.

Vystřídal jsem několik fitness náramků. Místo abych si je užíval, pečoval jsem o ně, a nakonec zdechli jako Tamagotchi. Naproti tomu Apple Watch reaguje okamžitě a jednoduše. Máte-li rádi svůj iPhone, Apple Watch si zamilujete.

Děkuji za váš čas,

Lukáš Fronk