Bylo by dobré si hned na začátku roku pár věcí vyjasnit. Vyjdou zase nové bezzrcadlovky, iPady, iPhony, influenceři znovu nasadí batohy, podobně jako my přezujeme zimní pneumatiky za letní. To ale neznamená, že si musíme stále dokola něco kupovat. Neříkám to z ekonomických důvodů. Věřím, že většina z nás má šanci si na nové věci vydělat. I když mám za to, že spousta prázdného obsahu na sociálních sítích generuje prapodivně vyšší zisk, než jaký by si zasloužili ti, kteří nás obsluhují v supermarketu, poskytují vzdělání dětem nebo zachraňují naše životy.

Myslel jsem to tak, že se snížením spotřeby se sníží produkce odpadu a to může být ekologické. Neumím vyhodnotit dálku tání ledovců tak dobře jako pan prezident, ale lokálně vidím, jak moc jsme závislí na logistice, v níž nám vozí kamiony ze sousedních zemí i to, co dřív nosila na zádech moje babička z Líšně do centra Brna pěšky. Chápu, že se nemůžeme vracet do minulosti, ale nepatrný návrat k soběstačnosti by nám prospěl.

Neznamená to, že teď budu Čestmír. Dál bych rád testoval nové produkty a dělil se s vámi o zkušenosti i zážitky, ale vyrobit jedno lépe zpracované video ve volném čase trvá celý týden, proto točím pouze to, co mne skutečně zajímá. Berte to jako odpověď, proč nemůžu točit o všem, o co si napíšete.

V roce 2019 jsem prožil další kapitolu osobního růstu, jaký už dlouho nepamatuji. Za všechno zůstávám vděčný a s respektem čekám na to nejdůležitější. Na dítě. Do nového roku vám přeji, abyste při učení, práci nebo sportu necítili bolest, ale radost a ta, aby vás hnala dopředu jako žene mě. A teď zpátky do práce. ✊🏻

Nenechte si ujít další článek, sledujte můj Instagram, YouTube, Twitter a Facebook.