Pryč jsou silná slova jako skoncovat s nadváhou, cigaretami, alkoholem a leností. Už se zase vezete, protože to nejsou správná předsevzetí. Pokud vám budou následující řádky připadat primitivní, je to proto, že milujeme primitivní neřesti.

Rozhodnutí je třeba učinit v pravou chvíli

  • Když v Zootu nemají velikost na boky jako skříň a vy posílení hitem Ewy Farne zbrojíte proti normálním lidem.
  • Během dobíhání na autobus s plícemi tuberáka.
  • Při nepoužitelnosti svého mozku po včerejší kalbě.

Přesně v tyto okamžiky poznáte pravý důvod, proč se chcete změnit.

Lukáši, co je ti do toho?

Klid. Novoroční horoskopy „šité na Míru“ podle Forerova efektu si čtete právě proto, že chcete být lepší. Tak se prosím nepřetvařujte. Zřejmě se dopředu bojíte, že na vás upletu bič jako Christian Grey. Jistě jste si všimli, že Anastasia do toho šla dobrovolně, přestože se pak její tělo rozzářilo padesáti odstíny šedi.

Pokud je vám 20, dělejte si, co chcete. Ve 30 už to típněte. Ve 40 se přežírají pouze nejodvážnější. V 50 si přece nechcete pod vlivem nalhávat, že je to jen polovina života?

Nepotřebujete se ani zavalit množstvím tipů nastražených všude na netu. Přesycení jste dost. Zásady slavných ignorujte. Ať už jsou to herečky, úspěšní podnikatelé či historické postavy. Pokud to není zrovna terminátor, káže vodu, pije vodku.

Pozorujte, k čemu používáte sloveso muset. Přijde vám normální nutnost si zapálit, podlehnout alkoholu, potřeba dát si kávu, povinnost naplnit břich na noc? Všichni to musíme vyzkoušet, ale nemusíme v tom pokračovat.

Pravá disciplína znamená mít k sobě úctu. Vaše rozhodnutí se neposílí sdílením motivačních citátů podepsaných nějakým koučem. Ten vyrábí obrázky jen proto, aby svá moudra prodal více lidem. Jste rozumné bytosti a nepotřebujete kopat do zadku, nýbrž se tomu odevzdat jako Anče panu Šedivému.

Smyslem života je život. Požitky si dopřávejte, dokud vás nebudou řídit a omezovat.

Děkuji za váš čas

Lukáš Fronk