Po každém ohlášení nového iPhone mi přijde několik reakcí a řada z nich mi přijde nefér. Rád bych je s vámi sdílel veřejně. Ne snad, že by mi vadilo, jak se opakují, ale třeba pomůžu s rozhodováním i vám ostatním, protože o to jde. Na jednu stranu se nám tady Samsung snaží narvat do telefonu každou ptákovinu tak hustě, až exploduje, a na straně druhé iPhone stále plní to, co skutečně potřebujeme.

Apple Watch oznamuje již druhou vlnu explodujících Samsungů.

Apple Watch oznamuje již druhou vlnu explodujících Samsungů.

Otázka nadšení: Letíš pro něj? Vem mi taky jeden.

Dřív jsme za kouzelným telefonem cestovali světa kraj. Západ byl v oficiálních dodávkách díky většímu trhu dlouho napřed. Dnes se nám rozdíl velmi zkrátil. Pokud netoužíte po tom, natočit sto padesáté šesté vybalování mezi prvními tři sta padesáti YouTubery, za iPhony se necestuje, iFronty se nestojí.

Otázka rozežranosti: Jakou kupujeme kapacitu?

Lidi řadím do dvou skupin. Jedni si vystačí s nejmenší kapacitou, těm druhým nestačí ani ta největší. S menší kapacitou nemám problém. Jsem zvyklý fotky z telefonu vysypávat a zálohovat externě. Asi jsem se to naučil v prácineboco.

Sledujete dvÄ› fotky iPhone 6S rose gold.

Sledujete dvÄ› fotky iPhone 6S rose gold.

Otázka vkusu: Jakou kupujeme barvu?

U starého dobrého Apple jsme byli zvyklí na jeden model. Maximálně k němu existovala bílá varianta. Apple nám microsoftí, a když zobrazíte všechny typy, barvy a velikosti vedle sebe, zamotá se vám z toho hlava. Jako minimalista odkojený Jobsem z toho nemám dobrý pocit. Jako praktik říkám, kupte si vždy tu barvu, kterou má Apple ten rok novou. Nová černá je stará růžová. Nové černé jsou dokonce dvě. Lesklý iPhone 7 je velká příležitost pro ty, co si lepí matné fólie na rychlá auta. Matný iPhone 7 je hotová verze pro nás ostatní. Černá mu opravdu sluší!

Jednou se dočkáme. Zelený iPhone.

Jednou se dočkáme. Zelený iPhone.

Evergreen otázka: Kupujeme ještě mobil nebo už pádlo?

Odpověď jsem napsal přímo do otázky, tohle je pouze delší vysvÄ›tlení. PÅ™iznejme si, že v terénu preferujeme lehčí, tenčí a praktický MOBILNÍ rozmÄ›r, akorát do jedné ruky, do jedné kapsy. Na velké vÄ›ci je počítač, jehož produktivitu nenahradí ani nejvÄ›tší iPad Pro. Když budu chtít mírnÄ› zazoomovat, použiju teleobjektiv, kde je hloubka ostrosti krásnÄ› optická, nikoli digitálnÄ› faleÅ¡ná. Velký, tlustý iPhone na mÄ› působí jako výrobní maketa, která se pozdÄ›ji bude zmenÅ¡ovat do finální veze, a najednou sedlák z Horní Dolní vykÅ™ikne: „TO CHCU DO TRAKTORU!“

fronk02142732

Hloubka ostrosti skutečného objektivu je přirozená jako tahle tráva.

Marketingová otázka: Prodáš mi svůj předchozí model?

Prodávat rok starý iPhone je pro všechny nevýhodné. Prodávající dostane maximálně půlku nákupní ceny. Když už má kupující třináct a víc tisíc, má i na nový telefon. To ponechává v ringu jen „kámoše“, kteří „z přátelství“ očekávají cenu dotovanou operátorem Fronkem. Peníze netisknu. O generaci starší kus tak s láskou věnuji někomu v rodině.

Zoufalá otázka: Kde ho mám sehnat? Není na skladě!

Toho času na oficiálním online shopu svítí termín dodání 2-3 týdny. U vybraných verzí je doba ještě brutálnější. Dřív vzbuzovala nedostupnost zájem. Dnes už je to trapné. Naštěstí v Česku existují další prodejci, kam masová cílovka nechodí primárně pro jablka. Třeba v Electro Worldu tak iPhony objevíte hned vedle vysavačů.

Trending Otázka: Co si myslíš o tom, že zrušili jack na sluchátka?

Za prvé: Smekám před Apple, že s novým vedením neztratil koule. NESNÁŠÍM DRÁTY! Zrušil bych i tu druhou díru!

Vlhká Siri je tak sexy!

Vlhká Siri je tak sexy!

Za druhé: Před uvedením prvního iPhone drtivá většina mobilů jack vůbec neměla. Museli jste používat to, co vám diktovala Nokia. Dej jí tam pánbůh všechno dobré, ale právě to vadilo Lukášovi nejvíc. Bezdrátová hudba byla hudba budoucnosti.

Za třetí: K iSedmičce dostanete sluchátka s novým konektorem a ikonické pecky tak můžete používat stejně jako dřív. Pasují do každého 4 roky starého zařízení, které běží na iOS10.

Za čtvrté: Navíc je přibalena redukce. Tu na dalších oblíbených sluchátkách, pokud již nejsou bezdrátová, prostě necháte. Hotovo.

Pokud vám to pÅ™ipomíná osmdesátá léta, kdy jsme pÅ™ipojovali satelity ze západu k zesilovačům z východu a mÄ›li radost, že to funguje, vzpomeňte si, kolik socialistických výplat na to zahučelo, a kupte si bezdrátová sluchátka. 👊

Děkuji za váš čas,

Lukáš Fronk

Nenechte si ujít další článek, sledujte můj Instagram, YouTube, Twitter a Facebook.