Po zrušených koncertech Fifty Fifty vyjádřila většina zpěvačce pochopení a podporu. Málokdo dodal něco konkrétního. Já jsem si to dovolil a okamžitě za to obdržel urážlivé komentáře, protože jsem zmínil Madonnin pověstný playback. Fanoušci, čtěte dál.

Od Madonny mám rád tolik hitů, že se mě raději ptejte, které se mi nelíbí. Živé koncerty jsou pro ni předně vizuální show. Zkuste dvě hodiny skákat a přitom zpívat podobně, jak vás lidé znají ze studiových nahrávek. Už proto je celý koncert předtočený. Zpěv záměrně nezní jako z cédéčka, ale rozhodně zní lépe, než kdyby to měl interpret vydýchat do choreografické přehlídky. Na rozdíl od Madonny Lucie Bílá takovou speciální „živou“ nahrávku vůbec nemá. Dosud ji nepotřebovala. Na pódiu funguje podobně jako Adele. Stojí na místě. Zvala nás na hlas jako zvon. Někteří i tak psali, že se mohla ukázat alespoň na playback. Věřte mi, že právě vás na recitálech dost dobře poznám. Ani u toho nemusíte hlasitě překusovat popcorn a je mi jasné, že vás vychoval multiplex na Letňanech. V první řadě působíte bezohledně, jako kdyby před vámi bylo plátno a ne člověk.

V negativních komentářích se objevil názor, že Madonna u nás vyprodala dvě haly za pár hodin. Nepochybuji. Sám jsem jako její fanoušek také přispěl. Když už tohle vůbec musíme srovnávat, bylo by zajímavé postavit proti tomu celoroční objem prodaných vstupenek Lucie Bílé za všechna vystoupení a vynásobit roky, kdy Madonna do Česka vůbec nezavítá a je nám o to vzácnější.

Dokonce k napsání něčeho tak malého, jako je tento text, jsou zapotřebí emoce. Emoce mávají také s lidmi, kteří cestují zbytečně na koncert a mají rezervovaný hotel. Jedna fanynka letěla až z New Yorku. V lednu nemůže, ale vstupenku si nechá na památku. Nejsilnější jsou potom emoce, když si tohle všechno uvědomujete a musíte být ta osoba, co za všechny rozhodne a řekne: „Nemůžu.“ Proto jsem Lucii vysekl svoji poklonu.

Děkuji za váš čas,

Lukáš Fronk

Nenechte si ujít další článek!

Nenechte si ujít další článek, sledujte můj Instagram, YouTube, Twitter a Facebook.